Windykacja

Według aktualnych danych krajowego rejestru długów ponad 2 miliony Polaków nie reguluje terminowo swoich zobowiązań finansowych. A wysokość zadłużenia naszych rodaków sięga blisko 50 miliardów złotych. Wartość zadłużenia z roku na rok wzrasta, a tylko w 2017 roku wzrosła o blisko 17 miliardów. Średnia wysokość zadłużenia każdej z zadłużonych osób to blisko 30.000 złotych. Przedsiębiorcom i osobom fizycznym obecnie znacznie trudniej jest przeprowadzić skuteczne postępowanie windykacyjne wobec swojego dłużnika. Jednak z nami jest to możliwe!

 

 

Współpracując z nami możesz być pewien, że opiekę nad Twoimi interesami obejmie prawnik. Kontaktując się z nami telefonicznie nie dodzwonisz się do infolinii i obsługą Twojej sprawy nie zajmie się telemarketer. Uważamy, że każda sprawa wymaga analizy, a najlepszym wyborem będzie zlecenie tej analizy profesjonaliście. Bliski kontakt z prawnikiem pozwoli na szybką wymianę informacji na każdym etapie sprawy. Jak wygląda postępowanie windykacyjne przy współpracy z naszą kancelarią?

Przedstawiamy Państwu 4 etapy postępowania, które pozwolą Państwu odzyskać wierzytelności od nierzetelnych dłużników.
ETAP 1 - OCENA FINANSOWA
Dokonujemy sprawdzenia kondycji finansowej dłużnika, który nie reguluje swoich zobowiązań finansowych bądź reguluje je ze znacznym opóźnieniem. W ten sposób jesteśmy w stanie oszacować realne szanse na odzyskanie wierzytelności.
Korzystamy z raportów przygotowanych przez biura informacji gospodarczej, które przedstawiają jak dotychczas wyglądała historia zadłużenia dłużnika. Ponadto zawsze polecamy sprawdzanie historii zadłużenia przed zawarciem jakichkolwiek umów z kimś, kogo postawa budzi podejrzenie w naszych oczach.
ETAP 2 - WINDYKACJA POLUBOWNA
Polega na aktywnym kontakcie telefonicznym, mailowym czy za pośrednictwem tradycyjnej korespondencji. Nierzadko prowadzimy negocjacje z dłużnikiem, w celu ustalenia możliwości spłaty zadłużenia.
Już na tym etapie często dochodzi do zawarcia ugody z dłużnikiem, na mocy której we wskazanym przedziale czasowym zobowiązuje się on do spłaty zadłużenia w systemie ratalnym. Jeśli jednak dłużnik nie wyraża chęci współpracy, sprawa zostaje skierowana na drogę postępowania sądowego.
ETAP 3 - POSTĘPOWANIE SĄDOWE
Rozpoczyna się w momencie, w którym dłużnik nie wyraża woli zaspokojenia roszczeń finansowych wierzyciela w sposób zaproponowany w etapie drugim.
Oferujemy Państwu pomoc przy sporządzeniu wszelkich dokumentów, niezbędnych w celu przeprowadzenia skutecznego postępowania windykacyjnego. Oferujemy także zastępstwo prawne w trakcie postępowania. Windykacja przed sądem kończy się wydaniem tytułu wykonawczego a następnie nadaniem klauzuli wykonalności.
ETAP 4 - POSTĘPOWANIE EGZEKUCYJNE
Często dłużnik po przegranej sprawie spłaca należności wobec wierzyciela. Zdarzają się jednak przypadki, gdy wydanie wyroku nie wystarcza. W takich przypadkach należy złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji do właściwego komornika sądowego. Egzekucja może być prowadzona w sposób wieloraki - z rachunku oszczędnościowego, wynagrodzenia za pracę, nieruchomości i ruchomości dłużnika.
W trakcie całego postępowania egzekucyjnego, kancelaria zapewnia dozór nad jego przebiegiem poprzez stały kontakt i wymianę informacji, aż do zakończenia postępowania.
Więcej informacji na temat współpracy chętnie udzielimy na spotkaniu, podczas rozmowy telefonicznej 883 882 335 lub odpowiadając na wiadomość biuro@mat-kancelaria.pl
Chcesz umówić spotkanie?
W celu umówienia spotkania skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 883 882 335
lub zostaw nam wiadomość na skrzynce mailowej
biuro@mat-kancelaria.pl

W tym celu możesz też skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się po prawej stronie!
Nasze biuro znajduje się w budynku Trituum Business Park, w Gdyni przy Alei Zwycięstwa 241 lok. nr 13 - 3 piętro
Zapraszamy wszystkich do skorzystania z formularza kontaktowego. Aby przesłać wiadomość do naszego biura należy wpisać swoje: imię, (nazwisko opcjonalnie), temat zapytania lub problemu prawnego, adres e-mail, na który zostanie skierowana odpowiedź od naszego specjalisty. Jeżeli chcielibyście, aby prawnik skontaktował się z Wami telefonicznie, prosimy o pozostawienie numeru telefonu kontaktowego